تبلیغات
sport -ورزشی-sport - به جا مانده از شكست شنبه شب برابر الشباب / منظور صمد از "جاهای دیگر" چه بود ؟

شاید صمد از اوضاع روانی و حاشیه ای تیمش به ستوه آمده اما به جای اشاره مستقیم از لفظ "جاهای دیگر" استفاده می كند كه شرایط از آنچه هست بدتر نشود

شنبه شب برای صمد ، صبا و قمی ها شب تلخی بود. شاید وقتی در بین دو نیمه ، سرود رسمی تازه رونمایی شده صبا در ورزشگاه یادگار امام پخش شد ، كسی فكرش را نمی كرد كه میزبان با آن نمایش مقتدرانه اش در پایان بازی به جای سر دادن سرود صعودش با برخی افراد ظاهرا هوادار و بی انصاف كه صمد را هدف قرار داده بودند روبرو شود و شادی عرب ها را نگاه كند.

نحوه ورود و نشستن مرفاوی پشت میزش در سالن كنفرانس ورزشگاه یادگار و در نشست خبری پس از مسابقه ، خود گویای همه چیز بود. بی حوصله ، تهی از انرژی و با موجی از خستگی روحی ناشی از شكست و اتفاقات بعد از آن.

صمد از تیمش دفاع كرد. از تعویض هایش هم همینطور. باید یك مربی باشی و یا حداقل نزدیك به مستطیل سبز كه بدانی و بفهمی هیچ وقت نمی توان به شكل قاطع یك مربی را به خاطر تعویضش زیر سوال بود زیرا فقط مربی است كه همیشه در كنار بازیكنانش است و به وضعیت فنی ، بدنی و تا حدودی روانی بازیكنانش اشراف دارد. پس باید دانست انتقادات فنی  از یك مربی همیشه حالت نسبی دارد.

از همه این ها كه بگذریم ، مرفاوی در لابلای صحبت هایش از عبارتی مرموز استفاده كرد. وقتی خبرنگاری پرسید كه چرا صبا در لیگ داخلی به این كیفیت بازی نمی كند ، سرمربی صبا از ضعف گلزنی تیمش صحبت به میان آورد و گفت كه عدم گلزنی تیمش به جاهای دیگر برنمی گردد كه نمی خواهد در مورد آن صحبت كند.

منظور صمد چه بود ؟ آیا او از یحیی گل محمدی ناراضی است كه بازیكنانی به صبا آورده كه حداقل در كار هجومی كامل نیستند و توانایی رسیدن به گل را برای صبا مختل می كنند؟ مهاجمان گل نزن ، پیستون های صرفا هجومی و نه گلزن و گزینه های دیگر؟ این ، یكی از احتمالات است كه مرفاوی به این دلیل كه تیمش را خودش نبسته و افكار گل محمدی در جذب بازیكنان در ابتدای فصل در منافات كامل با صمد بوده است از وی شكایت دارد و حتی نتایج گاه و بیگاه بد صبا را از چشم او می بیند.

احتمال دوم وضعیت مالی باشگاه است. صبا یكی از باشگاه های دولتی كشور است كه چشمش همیشه به بودجه دولتی بوده است. پر واضح است كه بودجه های دولتی با فرض این كه سوخت و سوز نداشته باشد اما تا دلتان بخواهد دیر و زود دارد. همین دیر و زود شدن و همین ضعف مالی موجب می شود كیفیت فنی تیم چه در زمان تمرین و چه در زمان مسابقه تحت الشعاع قرار گیرد و بخشی از تمركز بازیكن به جای صرف شدن برای فوتبال ، درگیر معادلات مالی و درگیری های ذهنی و پولی اش می شود. البته صمد در همین نشست خبری وقتی از او در خصوص مسائل مالی سوال كردند ، خبرنگار سوال كننده را به اصطلاح پیچاند و وارد قضیه مالی نشد تا مانع از تشدید بحرانی كه به واسطه شكست تیمش برابر الشباب رخ داد بشود.

سومین احتمال جو روانی حاكم بر بازیكنان و رختكن تیم است. گاهی این سوال پیش می آید كه آنجا واقعا چه خبر است؟ آیا همه چیز خوب است و یا ما فقط این تصور را داریم. رفتار عجیب و غریب و غیر حرفه ای  محسن بیات پس از پایان بازی ، قرار گرفتن همین بازیكن و حامد لك در كانون خبرها بعلت بی انضباطی در هفته های گذشته و البته زمزمه های تایید نشده ای كه از گوشه و كنار این تیم به گوش می رسد ناخودآگاه این تفكر را به ذهن می آورد كه صمد از اوضاع روانی و حاشیه ای تیمش به ستوه آمده اما به جای اشاره مستقیم از لفظ "جاهای دیگر" استفاده می كند كه شرایط از آنچه هست بدتر نشود.

صمد مرفاوی تیم خوبی دارد. آن ها در برابر اماراتی ها نه تنها مستحق باخت نبودند بلكه به طور كلی آن قدر خوب بازی كرده اند كه هفته هاست در لیگ برتر خودمان تن به شكست نداده اند اما بی تردید صمد یك معمای حل نشده دارد. مرفاوی برای حفظ شرایط ایده آل تیمش باید آرامش بیشتری داشته باشد. آرامشی كه اطرافیانش در باشگاه صبا باید برای او مهیا كنند.  • دانلود فیلم
  • خرید vpn