تبلیغات
sport -ورزشی-sport - آخرین گمانه زنی ها درباره آینده فدراسیون / نامه استعفای کفاشیان در جیب مخالفان

این گزارش قاعدتا باید با واکنش فدراسیون فوتبال و جناب آقای رئیس مواجه شود. کسی که امیدوار است تا روشن شدن تکلیف حضور ایران در جام جهانی کارش را ادامه دهد

كار فدراسیون علی كفاشیان تقریبا تمام شده است. هرچقدر او خوشحال هم باشد كه در حال مدیریت وضعیت فعلی فدراسیون فوتبال است ولی اوضاع فوتبال به‌سمتی می‌رود كه گویی هیچ حق انتخابی برای رییس نمانده است. این روزها فدراسیون فوتبال در حالت «استند بای» قرار دارد، ترجمه عمومی آن شاید «برزخ» باشد... این نقطه شروع گزارشی است در روزنامه اعتماد که در نهایت خبر از جدایی قطعی کفاشیان از فدراسیون می دهد. خبری که هر از چندگاه ذهن علاقه مندان فوتبال را به خود مشغول می کند.
خلاصه ای از این گزارش را بخوانید:لابی‌های نایب‌رییس اول


طبق قانون، حضور محمدهادی آیت‌اللهی در فدراسیون فوتبال «غیرقانونی» است. او از 20بهمن دیگر نباید در فدراسیون فوتبال مشغول به‌كار باشد چراكه طبق قانون او كارمند وزارت ورزش است و وزارت هم در نامه‌یی با امضای وزیر به فدراسیون اعلام كرده هرچه زودتر آیت‌اللهی را به وزارتخانه برگردانند چون آنها می‌خواهند پستی تازه به او بدهند، مثل مدیركلی ورزش و جوانان بوشهر! واكنش علی كفاشیان به این نامه «بی‌محلی» و عدم پاسخگویی است. آیت‌اللهی البته انتخاباتش در هیات‌فوتبال فارس هم باطل شده و وزارت ورزش هم در نامه‌یی به سازمان بازرسی اعلام كرده این انتخابات از نگاه آنها طبق قانون باطل است. عرصه هر روز بر علی كفاشیان و تیم همراه تنگ‌تر می‌شود و كنار رفتن غلامرضا بهروان دردی را درمان نكرد؛ فرار به جلویی آشكار از سوی علی كفاشیان برای توافق نانوشته با برخی مراكز تصمیم گیری؛ ولی این حربه هم كارساز نشده است.جلسات پنهانی تاج و رفقا


كفاشیان به خیال اینكه با آمدن تاج می‌تواند نظر مثبت دو وزارتخانه مهم را جلب كند حكم سرپرستی او را امضا كرد ولی مدت‌هاست كه‌حربه‌های او عقیم می‌ماند و حنایش برای دیگران رنگی ندارد! حالا مهدی تاج در حال برنامه‌ریزی برای آینده فوتبال ایران است.  با استعفای احتمالی علی كفاشیان و كنار رفتن محمدهادی آیت‌اللهی، این مهدی تاج است كه سرپرست فدراسیون فوتبال می‌شود تا انتخاباتی را رقم بزند كه وزارت ورزش می‌خواهد. شاید او خودش گزینه وزارت باشد!كفاشیان استعفا داده!

فدراسیون فوتبالی كه خیلی وقت است رنگ پول و اسپانسر ندیده و با سیلی صورتش را سرخ نگه می‌دارد مطمئنا با كمترین فشار كنار می‌رود. از همه مهم‌تر رفتار وزارت ورزش برای كنار گذاشتن علی كفاشیان بود؛ آنها نه تنها علیه كفاشیان موضع رسانه‌یی منفی نگرفتند بلكه در لفافه فوتبال را حمایت كردند، اما در پشت صحنه به‌خوبی پازل‌ها را چیدند و بلایی بر سر كفاشیان آوردند كه خودش هم باورش نمی‌شد. انتخابات هیات‌های فوتبال را غیرقانونی دانستند، انتخاب نایب‌رییس دوم را غیرقانونی اعلام كردند، كمك‌های مالی به فوتبال را قطع كردند، ماموریت آیت‌اللهی را تایید نكردند و از همه مهم‌تر نامه‌یی برای تمدید به‌كار‌گیری یك بازنشسته در سمت ریاست فدراسیون فوتبال تنظیم نكردند تا ریاست او در فوتبال قانونی باشد. طبق قانون در 20دی وزارت ورزش طی نامه‌یی به كمیسیون اجتماعی هیات دولت باید درخواست تمدید می‌كرد تا كفاشیان برای یك سال دیگر به‌صورت قانونی رییس بماند ولی این نامه نوشته نشد تا سال آینده حضور كفاشیان در ابهام باشد! حالا علی كفاشیان و رفقایش در مسند قدرت حاضر هستند و البته شاید برای شما جالب باشد كه نامه استعفای علی كفاشیان هم در جیب مخالفان است تا در صورت نافرمانی‌های احتمالی آن را رو كنند. نامه‌یی كه علی كفاشیان در 10 خط نوشته و بدون دردسر و جنجال بعدی از سمتش كناره‌گیری كرده است.


  • دانلود فیلم
  • خرید vpn